BMW e46
BMW 3 Series
Główna
News, Aktualności
Opisy, historia
Porady
Tuning
Galeria
Download
Linki
Kontakt


Motoryzacja

Inne Auta
Tapety
Przepisy
Download
Linki

Inne modele BMW
BMW 1
BMW 5
BMW 6
BMW 7
BMW X-series
BMW Z-series


RESMOTO.PL Elektromechanika Pojazdowa
Naprawa samochodów wszystki marki - Rzeszów i okolice.

Diagnostyka komputerowa samochodów BMW.
w Rzeszowie
692 433 432


BMW 328i Touring E46, prezentacja modelu

02-03-2008 | Prezentacje | BMW E46 328i Touring - praktyczny komfort.
BMW e46 touring        Moc 193 KM nawet w największym kombi oznacza jedno: niewielkie szansę na jakiekolwiek problemy transportowe. Testowane auto to tylko na pierwszy rzut oka stara znajoma "beemka". To kompletnie nowy samochód, nawet nieco większy od poprzedniczki.
Topowa "trójka" Touring ma sześć cylindrów w rzędzie, 2,8 litra pojemności i 193 KM. Poza ledwie zauważalną słabością na niskich obrotach ten silnik to sama "śmietanka". Uwielbia obroty i znakomicie reaguje na gaz. Zarówno przyśpieszenie (7,4 s do 100 km/h), jak i prędkość maksymalna (235 km/h) czynią z niego ekspresową ciężarówkę, ale bez dopłaty za ekspres, bo spalanie 10,5 l/100 km przy takich osiągach to naprawdę niska cena.

BMW e46 touring        Aż po drugi słupek wersja Touring jest identyczna z limuzyną, co obejmuje także przednie drzwi. Dalej w tyle wszystko jest już nowe. Pojemność przestrzeni bagażowej wzrosła z 370 do 435 I, a po rozłożeniu tylnej kanapy maksymalnie załadować można 1345 l. Wszystko tak, jak powinno być w kombi: różne schowki w bagażniku, uchwyty do kotwiczenia ładunku. A na dodatek bardzo praktyczny gag: możliwość otwierania okna klapy bagażnika oddzielnie. A ponadto: o 2 cm zwiększyła się przestrzeń na nogi z tyłu i aż o 9 cm najmniejsza szerokość bagażnika. Zarówno materiały, jak i jakość wykonania absolutnie znakomite.

BMW e46 touring        Tu, w porównaniu z limuzyną, jest tylko jedna różnica: sprężyny, amortyzatory i stabilizatory wzmocniono (a może raczej: utwardzono) o 10 proc. W efekcie Touring prowadzi się żwawo i lekko niezależnie od stopnia załadowania. Podobnie jest z układem kierowniczym i hamulcami: funkcjonują dokładnie ta jak się tego należy spodziewać po BMW. Jako wyposażenie podnoszące bezpieczeństwo otrzymujemy tu seryjnie sześć poduszek powietrznych, ABS, kontrolę trakcji ASC, a za dopłata możemy jeszcze dostać kontrolę stabilności DSC.

BMW e46 touring        Po wzmocnieniu zawieszenia samochód te z pewnością nie jest miękkim ale jest zdecydowanie wygodnym pojazdem podróżnym. Najbardziej przeszkadzają nam hałaśliwe opory Bridgestone. Jak to zwykle bywa w przypadku samochodów BMW - nic za darmo. Auto to wywraca świat BMW serii 3, ponieważ wygląda równie elegancko jak limuzyna, a prowadzi się sportowo jak coupe. Przy tym jest o niebo praktyczniejszy od swych sióstr i bardziej od nich elegancki.

Źródlo: Auto Świat 44/1999

Dane techniczne BMW E46 328i Touring

      Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit Bmw E46 Touring.

BMW e46 touring BMW e46 touring

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.