BMW e46
BMW 3 Series
Główna
News, Aktualności
Opisy, historia
Porady
Tuning
Galeria
Download
Linki
Kontakt


Motoryzacja

Inne Auta
Tapety
Przepisy
Download
Linki

Inne modele BMW
BMW 1
BMW 5
BMW 6
BMW 7
BMW X-series
BMW Z-series


RESMOTO.PL Elektromechanika Pojazdowa
Naprawa samochodów wszystki marki - Rzeszów i okolice.

Diagnostyka komputerowa samochodów BMW.
w Rzeszowie
692 433 432


BMW E36 323ti Compact, prezentacja modelu

04-10-2008 | Prezentacje | BMW E36 323ti Compact.
BMW E36 Compact        Oznaczenie to nie jest do końca zgodne z systemem stosowanym przez BMW, gdyż nowy silnik ma pojemność skokową 2,5 l, a nie 2,3 l, jak sugerowałby symbol 323ti. Nazwę tę jednak zachowano, by uczynić zadość tradycji, gdyż od początku istnienia serii "trójek" najmocniejszą sportową limuzynę oznaczano jako 323.

Sześciocylindrowy silnik dzięki konstrukcji z aluminium waży zaledwie 150 kg, co jest światowym rekordem w tej dziedzinie. Poza zrozumiałą przy tej mocy i momencie obrotowym dynamiką, jednostka ta odznacza się niezwykle wysoką kulturą pracy. Oczywiście, kiedy trzeba, silnik jest znakomicie słyszalny (rasowy "sound" został specjalnie dobrany w laboratorium), ale kierujący 323ti nie odczuwa żadnych wibracji. Korzystanie z osiągów znakomicie ułatwia precyzyjnie zestopniowana przekładnia.

BMW E36 Compact        Chromowany drążek dźwigni zmiany biegów to jeden z licznych sportowych atrybutów, które odróżniają BMW 323ti od "cywilnych" wersji Compacta. Inne to obszyta skórą kierownica produkcji BMW Motorsport, kubełkowe siedzenia, spoilery lakierowane w kolorze nadwozia oraz 16-calowe, wieloszprychowe alufelgi.

Zawieszenie 323ti obniżono o 15 mm, co zaowocowało obniżeniem środka ciężkości auta, a w konsekwencji poprawą przyczepności. Inne modyfikacje układu jezdnego to zastosowanie grubszych stabilizatorów oraz wentylowanych tarcz hamulcowych o zwiększonej średnicy (przód 286 mm, tył 272 mm). Rzeczywiście, auto trzyma się drogi jak zaczarowane, a łatwe do wyczucia hamulce z seryjnym ABS-em pozwalają wyjść cało z opresji, gdy kierowca zanadto pofolguje potężnemu silnikowi.

Na podstawie artykułu: Tomasza Jaźwińskiego (Auto Motor Sport 9/1997).

Dane techniczne BMW E36 Compact.

Poniżej kilka zdjęć, tapet na pulpit BMW E36 Compact.

BMW E36 Compact BMW E36 Compact BMW E36 Compact BMW E36 Compact

Copyright © 2006 - Resmoto.com - Prawa zastrzeżone.